“Rooste” on V Veebifilmide Festivali parim film

Oma esimest väikest juubelit tähistas festival “Lae Üles!” Kinomajas, kus ekraanil helendasid seekordsed kümme žürii poolt enim hinnatud filmi. Nendest parimaks tunnistati humoorikas ja näitlejatööga hiilanud film “Rooste”, mille autor Vladimir Ban premeeriti suurepärase filmiva kaamerakomplektiga, mis koosnes Canon EOS 650D peegelkaamerast, Canon EF 40mm- F2.8 STM pannkook läätsest ning Zacuto Z-Finder Pro optilisest pildiotsijast.

Festivali teise koha võitis Rainer Salu joonisfilm “Aeg” ning kolmanda koha pälvis Dmitri Domoskanovi animafilm “Minu linn 2”. Meie tore koostööpartner PÖFF koos oma alafestivali Sleepwalkersiga andis välja aga auhinnad oma lemmikutele – filmi “Kirde saia röstimine” autor Sander Maran saab rohkelt filme nautida kohe algaval PÖFF-l prestiižse külaliskaardiga ning noor filmitegija Kristofer Nõmm võitis filmiga “Habras Elu” unikaalse võimaluse osaleda rahvusvaheliselt tunnustatud operaatori ja Euroopa filmiakadeemia Alari Kiviloo töötoas “Filmi visuaalne stiil ja elemendid”.

Lisaks jõudsid esikümnesse:

  • Rain Aunapuu fimid “Cheki mu vanaema” ja “facebox”,
  • Peeter Ritso “Mul šündiš laudaš vašikaš”,
  • Ivan Pavljutskovi “Emptinest” ja
  • Tarvi Roosi “Little Things Matter”.

Täname meie häid koostööpartnereid PÖFFi, Kinobussi ja uue meedia punkareid Smoked Sparrowst, kõiki osalejaid ning vaatajaid. Samuti täname meie žüriiliikmeid, väärt tegijatest Eesti filmimaastikul: hinnatud näitleja ning produtsent Ivo Uukivi, tunnustatud teatrilavastaja ja näitleja Tiit Ojasoo, produtsent ning BFM-i magistrant Elari Lend, noor ja andekas operaator Mart Ratassepp, armastatud helilooja ja Overalli esindaja Andres Valkonen.

Kõik V festivali filmid.

< >